פירוק רכבים ממלא את החלל שיצרה המדינה

בישראל מוחלף הרכב הפרטי כל כ-5 שנים בממוצע. מדובר בתופעה שעד לפני כעשור הייתה שמורה למטי מעט והיוותה פריבילגיה יוקרתית למדי. כיצד חל השינוי המהפכני? חברות הליסינג החלו להציע לנו הישראליים פתרונות אטרקטיביים לרכישת רכב חדש אשר לא היו קיימים בעבר. שיתופי הפעולה הקרובים בין חברות השכרה וליסינג לרכב לבין גורמים חוץ בנקאיים שונים יצרו את הברית המאפשרת את ההתחדשות המקיפה ברכבים בישראל. כיום מוצעים פתרונות 100% מימון לרכישת רכב חדש ומשמעות הדבר היא כי ניתן לרכוש רכב במצב שמור ביותר ומיד ראשונה גם ללא שקל אחד בכיסך. תנאי ההחזר המשתלמים מאפשרים גם לבעלי אמצעים מוגבלים ליהנות מהרכישה המזמינה.

יתרה מכך, חברות רבות יציעו לך לחדש את רכבך כל מספר שנים תוך ביצוע התאמות בהלוואה. כך נוצר המצב בו ניתן לרכוש רכב חדש לעתים קרובות וכמובן שהדבר מעלה שאלה מתבקשת – מה עושים עם הרכב הישן? (זוכרים את המדבקות של קונה רכבים לפירוק?,תכף נדבר על זה), הרי נוצרת בעיה כפולה: מצד אחד, יוצאים לשוק רכבים ישנים רבים. מצד שני, תוכניות המימון המשתלמות מייתרות את הצורך ברכישת רכב ישן מאדם פרטי. לכן, רכבים ישנים בבעלות פרטית ננטשים השכם וערב ככלי שאין בו חפץ וטרם נמצא פתרון ממשלתי אחראי ומוסדר להתמודדות עם הבעיה.

משרד התחבורה אינו מפתח פתרונות

רכב ישן לפירוק
רכבים ישנים לפירוק זוהי בעיה מרכזית שהממשלה צריכה לטפל בה

במדינות אירופאיות רבות קמות יוזמות לעידוד הציבור למכור את הרכב או יותר נכון למסור את הרכב למגרשים המתמחים הלו הם מתחמי פירוק רכבים. תמורת שיתוף הפעולה, מזכה הממשלה את בעלי הרכב במענקים נאים אשר עשויים להגיע ל-5 ספרות בחלק ממדינות המערב. הפתרון אינו יעיל רק על מנת להיפטר מהגרוטאות המזהמות שטחים רבים ומהווים סכנה תברואתית ובטיחותית, אלא תרם עמוקות להבראת הכלכלה ולשיקום שוק הרכב באירופה לאחר המשבר הכלכלי. כלומר, ההשקעה בסופו של דבר חזרה למדינה.
אז נכון אולי יש עוד חלקי חילוף כמו מצבר משומש שאולי אפשר לעשות איתו משהו, להחליף ברכב אחר או אפילו מנוע, אך כשמסתכלים בגדול, הרכב הוא חתיחת ברזל ענקית שחובה עלינו לדאוג שיהיה בגלגל המחזור בישראל.

בישראל הפתרונות מוגבלים עד לא קיימים

תוכניות רבות לגריטה צצו בישראל והלכו כלעומת שבאו. בעבר ניתן היה למסור רכב פרטי לגריטה תמורת מענק של 3,000 ₪ בלבד. אך במבצע זה יכלו להשתתף רק רכבים אשר גילם 20 שנה ומעלה. באופן לא מפתיע, התוכנית לא נחלה הצלחה רבה. אחרי הכול, לאדם המחזיק ברשותו רכב בן 20 שנים, לא יוכל להסתייע רבות ב-3,000 ₪ בלבד לרכישת רכב חדש. כמו כן, רכבים ישנים כל כך הנמצאים עוד בשימוש משמשים פעמים רבות כרכבי אספנות הנשמרים למטרות סנטימנטליות ולכן לא יישלחו לפירוק רכבים.
לדעתנו תעשיות המחזור בישראל משתוקקות להעברת רכבים לפירוק אליהם,כמה חבל שהתוכנית הזאת לא יצאה לפועל וסביר להניח שגם לא תצא בקרוב.

סוחר הקונה רכבים לפירוק יספק לך מענה

ישנם בישראל עסקים רבים שעיקר העיסוק שלהם הוא בפירוק רכבים או בשמם השני שהוא הרבה יותר נפוץ קונה רכבים לפירוק או נסיעה,תלוי מאוד מה יש לכם.
ניתן לסלק את גרוטאות המתכת המכוערות הפוגעות בנוף הישראלי על ידי פנייה אל הגורמים השונים ולאפשר להם לגרור את הרכב הישן ולזכות אותך בפיצוי כספי. חומרי הגלם השונים של הרכב יופנו אל התעשיות השונות וישמשו לייצור המופק מחומרים ממוחזרים, כך שיתאפשר בידיך לתרום לסביבה פעמיים.

מה עומד מאחורי מודעת "קונה רכבים לפירוק"?

גם אם יש ברשותכם רכב שכבר לא פעיל, הן כתוצאה מהתיישנות או הן כתוצאה מתאונה קשה וגם אם נתקלתם במקרה במודעה של "קונה רכבים לפירוק" אשר עוררה את סקרנותכם, ככה סתם בלי סיבה, מאמר זה נועד עבורכם, בכדי להסביר מה האינטרס של אותם סוחרים וחברות אשר מחפשים רכבים שכבר לא עובדים ובחלק מהמקרים, במצב קשה מכל המובנים, לרכוש את הרכבים הללו.
ובכן, קודם כל חשוב שתדעו שברוב המקרים, אותן החברות יחפשו לקנות רכבים מכל הסוגים, מבית כל היצרנים ומכל שנות הייצור, כך שגם אם יש ברשותכם רכב ישן במיוחד, מאוד יכול להיות שתוכלו למכור אותו לאחת מאותן החברות.

הסיבות בגינן הקונים תרים אחר רכבים לפירוק:

אז חשוב להיות מודעים שקיימות מספר סיבות בגינן חברות וסוחרים תרים אחר רכבים לפירוק  ממש כמו גרר איתי אשר מפרסמים שהם קונים רכבים לפירוק בכתובת www.dismantlingvehicles.net האתר האינטרנטי ,ולהלן הסיבות:

קונה רכבים לפירוק למה

  • שימוש בחלקים התקינים – אחת הפעולות הראשונות שרוכשי הרכב עושים עם הרכבים, היא לפרק אותם לגורמים כשהמטרה היא לעשות שימוש בחלקי הרכב התקינים או למכור אותם לחברות אשר זקוקות לחלקים אלו.

  • שימוש במתכת – הרכב עשוי ממתכת והמתכת הזאת יכולה לשמש למטרות שונות בתעשיית המתכת, לכן, במקרים רבים המטרה העומדת מאחורי רכישת רכבים לפירוק וכאלו שמצבם בכי רע, תהיה לצורך מכירת המתכת.

  • שיקום הרכב – קיימים מקרים בהם הרוכשים יחפשו אחר רכבים במצב רע לצורך שיקומם והחזרתם לכביש, אבל מדובר במקרים נדירים יותר, כאשר רוב החברות אשר מחפשות אחר רכבים לפירוק, עושות זאת בגלל 2 הסיבות הקודמות אשר צוינו.

כמובן, שמי שחשוב לו לאיזו מטרה הרכב שלו נמכר, יוכל לברר את הנושא הזה בטרם סגירת העסקה.

מעבר לכך, חשוב לציין שבדרך כלל סכום הכסף שיינתן בתמורה לרכב שמצבו מאפשר אך ורק להשתמש במתכת, יהיה נמוך יותר בהשוואה לזה אשר יינתן עבור רכב שיש בו חלקים תקינים.

עסקת מכירת הרכב

אם אתם גרים בעיר מסויימת חפשו מכירת רכבים לפירוק בנס ציונה בלבד, כן שבתוך מספר דקות יגיע אליכם ויספק לכם הצעת מחיר מיידית! אם גם אתם נתקלתם במודעת קונה רכבים לפירוק ויש ברשותכם רכב לא פעיל שאתם שוקלים למכור, אולי עצם הידיעה שהעסקה עצמה כרוכה ברוב המקרים בהליך פשוט ומהיר, תדרבן אתכם אף יותר לבצע את המכירה.

כל שאתם צריכים לעשות זה ליצור קשר עם החברה, לתת לה את כל הפרטים לגבי הרכב וכמובן, להשיב בצורה כנה על שאלות שתשאלו לגביו.

ברוב המקרים, תקבלו את סכום הכסף תמורת הרכב במזומן והאיסוף של הרכב יבוצע מטעם החברה הקונה.

דבר אחד אותו תדרשו לעשות על מנת שהעסקה תעבור בצורה חלקה, יהיה ביטול תעודת הרישוי של הרכב פעולה אותה תוכלו לבצע במשרד הרישוי, על ידי מילוי של טופס ייעודי אשר ישלים את הפעולה.

כאמור, מדובר בהליך קצר ופשוט אשר יאפשר לכם בסופו של דבר להרוויח סכום מסוים של כסף מבלי להתאמץ בעבורו.