מהי העלות של מצבר חדש? IDM מצברים עונים על השאלה הקשה

החלפת מצברים עד הבית

החלפת מצבר ברכב היא פעולה שנדרשת כל כמה שנים. אורך החיים הממוצע של מצבר חדש הוא בין שנתיים לשלוש שנים. המצבר הוא רכיב שאחראי על כל המערכות החשמליות באוטו וכן מספק את החשמל הדרוש להנעה של המנוע.

ישנם מצברים מסוגים רבים, וכולם בעלי אותו תפקיד ברכב אך בנויים בצורה מעט שונה. אם המצבר שלכם התרוקן ואתם צריכים להחליף אותו – כדאי לדעת כמה יעלה מצבר חדש. מצברים של חברות שונות יהיו בעלי תג מחיר שונה, וכך גם משך האחריות שתוכלו לקבל על המצבר החדש שקניתם.

כמה עולה מצבר?

קנייה של מצבר חדש היא דבר שנכפה עלינו, ולא משהו שבדרך כלל בוחרים בו מרצון. פעולה זו נדרשת כאשר המצבר מסיים את חייו וכבר לא יכול להיטען שוב מבחינה חשמלית. אם אתם צריכים לקנות מצבר ורוצים לדעת כמה זה יעלה לכם, כדאי להכיר את המחירונים המקובלים של מצברים חדשים בישראל.

המחיר של המצבר ייקבע בהתאם ליצרן שמייצר אותו ובהתאם לכמות האמפר שלו. שלושת היצרנים הגדולים ביותר של מצברים בעולם הרכב הם וולטה, שנפ ובוש. המחירים שלהם בדרך כלל דומים למדי.

המחיר של מצבר חדש מתחיל בסביבות 350 ₪ , הממוצע הוא 500 ₪ ויכול להגיע עד למעל 2,000 ₪. ישנם לעתים פערים במחיר בין מוסכים וחשמלאי רכב שונים – גם אם הם מוכרים לכם את אותו המצבר בדיוק.

כדאי לדעת שקיימים בשוק גם מצברים משומשים מיד שניה. מצברים אלו יהיו זולים בהרבה, אך גם אורך החיים שלהם יהיה קצר יותר בהתאם. ניתן למצוא בשוק מצבר יד 2 שהוא בעצם מצבר משומש לכל דבר במחיר בסביבות 200 ₪ בממוצע. יש לחשוב היטב לפני שבוחרים לקנות מצבר משומש, מכיוון שייתכן ועדיף להשקיע עוד כמה מאות שקלים בקניית המצבר ולקבל מוצר שאורך חייו יהיה רב בהרבה.

מעוניינים לקבל את המצבר עד הבית? אפשר להזמין החלפת מצבר עד הבית שלכם בקלות, יש לקחת בחשבון שתהיה עלות נוספת של משלוח והתקנה של בין 40 ל 100 שקלים.

החלפת מצברים עד הבית

עלויות נוספות שיש לקחת בחשבון

בנוסף לעלות של המצבר עצמו, ישנן עלויות נוספות שכרוכות בהחלפה שלו. בנוסף למחיר של המצבר יש לקחת בחשבון גם את עלות העבודה שאותה מבצע חשמלאי הרכב או המוסכניק. יכולה להיות גם עלות נוספת במידה ואיש המקצוע שמחליף את המצבר מגיע עד למיקום שבו אתם נמצאים (מאחר ואינכם יכולים להניע את הרכב).
העזרו בחברות מצברים אשר מספקות שירות בפריסה ארצית ואכן הן מומלצות ביותר, קראו ביקורות בגוגל עסקים או בפייסבוק.

לסיכום

כאשר מגיע הזמן להיפרד מהמצבר הישן ולקנות חדש, תיאלצו להיפרד מסכום שנע בין כמה מאות שקלים לאלפיים שקלים ויותר. ככל שתקנו מצבר יקר יותר, כך תקבלו תקופת אחריות גדולה יותר ומצבר מדגם חדיש וטוב יותר. אם אתם מוגבלים כרגע מבחינה כלכלית, אתם בהחלט יכולים לקנות מצבר משומש מיד שנייה. מצבר משומש יכול להחזיק זמן מה, אך בסופו של דבר תצרכו להחליף גם אותו.

החלפת מצבר היא פעולה שגרתית, וכדאי שתקנו את המצבר החדש במקום מוסמך ואמין – על מנת לקבל את המצבר הטוב והמתאים ביותר.